Faktoring to usługa, która w odpowiednich okolicznościach może być bardzo korzystna dla przedsiębiorców. Na co może liczyć firma decydująca się na faktoring? Co sprawia, że faktoring staje się z roku na rok coraz popularniejszym źródłem finansowania przedsiębiorstw? Dziś odpowiadamy na każde z tych pytań.
Jak znaleźć finansowanie dla firmy?
Zacznijmy od tego, w jaki sposób firmy pozyskują środki na rozwój i pokrycie najważniejszych potrzeb. Co istotne, nie poruszamy w tym punkcie kwestii takich jak dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej czy pozyskiwanie inwestorów strategicznych (funduszy venture capital czy aniołów biznesu). Zamiast tego skupimy się na bieżących potrzebach firm i tym, jak poradzić sobie, gdy występują przejściowe trudności.
Stojąc przed koniecznością pozyskania zewnętrznego finansowania, przedsiębiorcy często kierują swoje kroki w stronę banku i starają się pozyskać kredyt. Dla wielu firm to dobre rozwiązanie, ma jednak swoje minusy – konieczne jest spełnienie konkretnych warunków, wykazanie zdolności kredytowej i dostarczenie zestawu dokumentów. Często na decyzję banku trzeba poczekać, czasem nawet kilka tygodni.
Z tego też powodu wielu przedsiębiorców decyduje się na znacznie szybsze, ale droższe i często obarczone ukrytymi kosztami pożyczki. Szybką pożyczkę można wziąć nie tylko w banku, ale także w firmach pozabankowych oferujących usługi finansowe.
Dla poszukujących lepszego rozwiązania, które łączy w sobie bezpieczeństwo, szybkość realizacji i transparentne koszty, powstał faktoring. To usługa, której rdzeniem jest sprzedaż faktur wystawianych klientom. Jak to działa?
Faktoring w skrócie
Przedsiębiorca może uruchomić faktoring online, by regularnie finansować wystawiane faktury. Chodzi o to, by móc korzystać ze środków pochodzących z faktur bez konieczności oczekiwania na zapłatę ze strony kontrahenta. Takie rozwiązanie przydaje się szczególnie tym firmom, które oferują klientom odroczoną płatność. Z jednej strony może to być karta przetargowa w negocjacjach z potencjalnymi klientami, z drugiej jednak oczekiwanie na zapłatę może być uciążliwe, a w skrajnych przypadkach doprowadzić do powstania zatoru płatniczego
W ramach faktoringu online przedsiębiorca otrzymuje odnawialny limit faktoringowy, który służy do finansowania faktur. W Stefie klienta może dodać dowolną liczbę faktur i otrzymać za nie środki w ciągu dwóch godzin. Faktury te muszą być jednak wystawione na kontrahentów uprzednio zgłoszonych do finansowania (to znaczy tych, którzy przeszli weryfikację faktora).
Jakie korzyści płyną z faktoringu?
Skoro już wiemy, jak działa faktoring, sprawdźmy, jakie korzyści oferuje przedsiębiorcom!
- szybki dostęp do gotówki – nie musisz czekać, aż klient zapłaci za fakturę. Zgłoś ją do finansowania i otrzymaj pieniądze w dwie godziny.
- koniec z zatorami płatniczymi – gdy tylko pojawi się zagrożenie wystąpienia zatoru, możesz skorzystać z przypisanego do Twojego konta limitu i sfinansować dowolną liczbę faktur, jeżeli tylko ich łączna wartość mieści się w limicie.
- wysoki limit, niski limit – nieważne czy prowadzisz małą firmę, czy też duże przedsiębiorstwo zatrudniające dziesiątki pracowników. Odnawialny limit faktoringowy może wynosić 50 tys. zł, ale górna granica to aż 1 mln zł!
- 100% online – z faktoringu korzystasz nie ruszając się sprzed komputera. Wypełnienie formularza zajmie Ci kilka minut, a decyzja nadejdzie najpóźniej w ciągu dwóch dni roboczych. Zapomnij o staniu w kolejkach i tygodniach oczekiwania na przyznanie finansowania.
- nie przegapisz żadnej okazji – potrzebujesz pieniędzy natychmiast, ponieważ pojawiła się świetna okazja? Z faktoringiem to nie problem – zgłaszasz fakturę, dostajesz pieniądze i możesz wykorzystać je na dowolny cel. Należność faktorowi spłaca Twój odbiorca.
Chcesz wiedzieć więcej o faktoringu? Odwiedź naszą stronę internetową: https://pragmago.pl/faktoring-online/