edugracja.pl

Blog tematyczny o grach, komputerach i sporcie.

BiznesKomputer

Czym jest zabezpieczenie 3D secure?

Czym jest zabezpieczenie 3D secure?

Każda osoba, która chce dokonywać transakcji bez użycia karty płatniczej w Internecie, powinna zdawać sobie sprawę z tego, na czym polega zabezpieczenie 3DSecure. Warto wiedzieć o tym, że jest to dodatkowa autoryzacja przeprowadzonej transakcji, która wykorzystuje jeden z elementów silnie uwierzytelniających.

Zobacz także: Główne zalety korzystania z terminala płatniczego

Na czym dokładnie polega 3D secure?

Każdy użytkownik powinien pamiętać o tym, że 3D secure jest całkowicie darmowym zabezpieczeniem płatności kartą w Internecie.

Zabezpieczenie 3D secure działa w ten sposób, że przy płatności kartą użytkownik musi dodatkowo potwierdzić transakcję przy pomocy mobilnej autoryzacji w aplikacji mobilnej bądź też zalogowania się na swoje konto bankowe.

Warto wiedzieć o tym, że zabezpieczenie 3DSecure nie w każdym banku wygląda tak samo. W zależności od tego, na jaką metodę zabezpieczenia potwierdzenia transakcji zdecyduje się użytkownik, bank może od niego zażądać potwierdzenia w aplikacji mobilnej bądź też wpisania otrzymanego kodu SMS w odpowiednim okienku.

3D secure – kto może z niego skorzystać?

Dodatkowe zabezpieczenie 3D secure jest opcją, z której mogą skorzystać posiadacze kart debetowych, kredytowych czy też obciążeniowych. Dotyczy ono zarówno kart płatniczych Visa, jak i MasterCard. Informacja o tym, czy sklep internetowy korzysta z zabezpieczenia 3Dsecure, powinna znaleźć się na jego stronie. Trzeba wiedzieć o tym, że usługa przeznaczona jest nie tylko dla klientów indywidualnych, ale także firmowych.

3D secure jest coraz bardziej popularnym zabezpieczeniem, które stosuje się w przypadku kart płatniczych. Umożliwia ono bezpieczniejsze przeprowadzenie płatności w Internecie, toteż korzysta z niego większość polskich banków. Wszystko po to, by zapewnić swoim klientom maksimum bezpieczeństwa, przy jednoczesnej łatwości i wygodzie przeprowadzenia transakcji.

Osoba, która jako zabezpieczenie 3D secure wybierze kody SMS, powinna pamiętać o tym, że będą one wysyłane na numer podany w banku do kontaktu z danym klientem. Dlatego przy konieczności zmiany numeru, należy pamiętać o zatwierdzeniu tej zmiany także w banku.

Podsumowując, zabezpieczenie 3Dsecure gwarantuje o wiele większe bezpieczeństwo przeprowadzenia płatności online. Nawet jeśli karta płatnicza zostanie skradziona, dokonanie przy jej pomocy nieautoryzowanych płatności zwyczajnie nie będzie możliwe. Ogromną zaletą usługi 3D secure jest to, że jest ona całkowicie nieodpłatna, a dodatkowo wyjątkowo powszechna. Nie wymaga także ona od posiadacza karty podejmowania żadnych dodatkowych czynności.

Udostępnij