edugracja.pl

Blog tematyczny o grach, komputerach i sporcie.

Gry

Dlaczego warto zdecydować się na zakup kości RPG?

Dlaczego warto zdecydować się na zakup kości RPG?

Kości do gry RPG bardzo często wykorzystywane są w różnego rodzaju grach planszowych i towarzyskich. Jeśli chodzi o gry fabularne, to ostatnimi czasy cieszą się one coraz większą popularnością, a kości stanowią ich nieodłączny element. Kości do gry RPG wykorzystywane są niemal we wszystkich rozgrywkach fabularnych, wprowadzając do gry element losowości.

Zobacz także: Systemy RPG najlepsze dla początkujących

Kości RPG – na czym polega ich zastosowanie?

Jeśli chodzi o gry fabularne, to rzut kością zazwyczaj decyduje o tym, czy podejmowane przez postać gracza działanie kończy się powodzeniem. Warto jedynie pamiętać o tym, że dokładne znaczenie rzutu kośćmi opisane jest w szczegółowych zasadach każdej gry.

Jeśli chodzi o szczególnie popularne gry fabularne, które wykorzystują kości RPG, to warto wspomnieć takie tytuły jak Cyberpunk 2020, Dungeon and Dragons, Legenda pięciu kręgów, Neuroshima czy też Shadowrun. Zapaleni gracze RPG z pewnością będą w stanie wymienić o wiele więcej tytułów gier, w których wykorzystuje się kości.

Prezent dla gracza RPG

Z racji tego, że w dzisiejszych czasach grami fabularnymi pasjonuje się coraz większa liczba osób, prezent dla gracza RPG można kupić w większości sklepów internetowych. Kości do gry z powodzeniem można nazwać symbolem subkultury RPG, stąd też są one doskonałym pomysłem na drobny, ale znaczący podarunek.

Kości do gry RPG występują w bardzo wielu odmianach. Sklepy dla graczy oferują kości do gry RPG w wyjątkowo zdobionej formie, która z pewnością podbije serce każdego gracza. Nikogo nie dziwią kości ozdobione elfimi runami czy też magicznymi znakami. Doskonałym prezentem dla gracza może być także biżuteria w kształcie kości do gry.

W jaki sposób rzucać kośćmi?

Wydawać by się mogło, że kości RPG wprowadzone do gry są po to, by zapewnić element niespodzianki i losowości. Zapaleni gracze twierdzą jednak, że kośćmi do gry rządzi pewien system, który da się odkryć. Gracze RPG stosują wiele sposobów, które mają zapewnić im szczęście i powodzenie w rozgrywce.

Przesądni gracze twierdzą, że najlepsze wyniki zawsze zapewnia pierwsza kupiona kostka. Dlatego też fani RPG bardzo często przywiązani są do swoich kości, unikając kupna nowych.

Gracze bardzo często noszą także swoje kości ze sobą, tak by przesiąkły one ich energią. Twierdzą, że zapewnia im to szczęście w grze i dobre wyrzuty. Dlatego też nie są zbyt chętni do dzielenia się swoimi kośćmi z innymi graczami.

Oczywiście na powyższe zasady można patrzeć z przymrużeniem oka, jednak z pewnością nikomu nie zaszkodzi ich stosowanie. Prawda jest taka, że każdy fan gier fabularnych powinien posiadać własny komplet kości RPG.

Udostępnij