edugracja.pl

Blog tematyczny o grach, komputerach i sporcie.

Biznes

Zalety wynajmu długoterminowego dostawczaka

Zalety wynajmu długoterminowego dostawczaka

Samochody dostawcze są głównie wymagane na potrzeby firmowe, choć nietrudno sobie wyobrazić osoby prywatne, które również korzystają z takich aut. Czasem trzeba wyjechać gdzieś z całą rodziną, więc bagaże muszą mieć swoje miejsce, a gdy jeszcze w otoczeniu są małe dzieci trzeba pamiętać o niezliczonej ilości sprzętów, jak wózki czy nosidła. Niemniej jednak samochody do dostarczania produktów to głównie domena przedsiębiorstw i zakładów produkcyjnych. Takie pojazdy można np. użytkować w ramach leasingu. Na czym to polega i jakie zalety ma takie rozwiązanie?

Wynajem samochodów dostawczych

 

Samochody dostawcze na własność to rarytas, który jest zarezerwowany dla nielicznych. Firmy nie chcą bowiem pakować się w drogie kredyty na lata. Wolą wynająć samochody takie jak np. tiry lub małe dostawczaki, by na co dzień móc realizować dostawy do klientów. Dla takich przedsiębiorców rozwiązaniem jest wynajem samochodów dostawczych. Zawiera się umowę, w ramach której pojazdy są cały czas do dyspozycji, a firma płaci wyłącznie minimalne raty miesięczne, które zazwyczaj są niższe niż raty tradycyjnych kredytów. Poza tym, samochody w wynajmie można z czasem także wykupić na własność.

Czy wynajem samochodów dostawczych naprawdę się opłaca?

 

Wynajem pojazdów czasami jest jedyną opcją, aby firma mogła sprawnie funkcjonować. Wstrzymanie dostaw wiązałoby się z utratą klientów oraz utratą płynności finansowej, co dla wielu firm bywa zabójcze. Wobec tego, jeśli w banku nie da się uzyskać kredytu na pojazdy dostawcze, trzeba szybko reagować. Umowę leasingu jest dużo łatwiej zawrzeć, gdyż nie wymaga takich długich i żmudnych procedur, oraz miliona dokumentów, i zaświadczeń. Samochody nowe lub używane zawsze oddawane są w ręce klienta w nienagannym stanie, więc można od razu rozpocząć pracę. Nie ma zbędnych przestojów, a towary trafiają w miejsca docelowe, więc firma może prosperować jak należy za stosunkowo niewielkie pieniądze.

Sposób na finansowanie dostawczaka z MAN FS

Zapewniamy dogodne formy finansowania samochodów dostawczych, niezależnie od ich marek oraz gabarytów. Jeśli borykasz się z problemem niekompletnej floty, możemy pomóc w uzyskaniu środków na wynajem samochodów, które będą odpowiadały potrzebom Twojego przedsiębiorstwa. Rozumiemy potrzeby każdego biznesmena, dlatego staramy się dostosować do nich swoje oferty. Zapraszamy do współpracy niezależnie od tego, jaką branżę reprezentujesz. Zapewniamy szybką i sprawną obsługę, oraz uprzejmy stosunek do klienta. MAN FS to gwarancja dobrej współpracy.

 

Udostępnij